O nás

O PROJEKTU

K projektu jsme se dostali úplně „náhodou“, ostatně asi stejně tak, jako vzniká většina podobných projektů. Když jsme jeli kolem úžasné kozí farmy na Valašsku, ke které nás zavedla jen malá dřevěná cedule ve tvaru šipky u cesty, řekli jsme si, že je škoda, že o ní neví víc lidí. Například nikdo z našich známých o této poctivé rodině zabývající se výrobky z kozích sýrů, nevěděl. Řekli jsme si, že je to velká škoda a zařídíme nějaký portál, kde budeme o podobných lidech s poctivou českou prací psát a tady jsme 🙂

Oba jsme byli „made in Czechoslovakia“ 🙂 Jen jedna polovina týmu národnosti české a druhá slovenské 🙂 A jsme neskutečně šťastní, že můžeme tyto 2 národy spojit dohromady .. alespoň takhle. Vždyť i Slováci mají tak úžasnou tvorbu a tradice, tak jak tak se vyvíjely naše národy po staletí spolu. Také nad jejich řemesly a kvalitou smekáme.

Pár lidí se nás zeptalo, jestli je to něco podobného, jako má Marek Vašut. Rádi bychom k tomu řekli, že v době, kdy náš projekt vznikl, jsme žili dlouhodobě v zahraničí. O tom, že má Marek Vašut pořad Cesty k úspěchu, jsme opravdu nevěděli. Českou televizi jsme nesledovali a ani jsme o tomto pořadu od nikoho v té době neslyšeli. Vlastně jsme doteď neviděli ani jeden díl Cesty k úspěchu :). Ale těšíme se, až se časem podíváme.

Rádi bychom rozšiřovali poctivé české řemeslo a hlavně kvalitní výrobky, které nám v cizině roky tak velmi chyběly. Ano, nedostatek kvalitních potravin, služeb a výrobků na úrovni poctivé české kvality byl citelně znát v každodenním životě. Rádi jsme při občasné návštěvě domova mlsali a vybírali jsme si opravdu to nejlepší a top kvalitu. Jednou za čas sice bylo málo- ale zato jsem si rádi připlatili za kvalitu a slušný a ochotný přístup.

Za dobu co projekt máme, vidíme, jak všude kolem přibývá podobných projektů o české kvalitě, poctivém českém řemeslu a podobně. A říkáme – jsme rádi. S nikým nesoupeříme a na „konkurenci“ opravdu nehrajeme. Ve finále jsou to tak jak tak ti úžasní lidé co něco vyrábí a není to o nás. Jsme tady totiž pro lidi a aby jsme o jejich poctivém řemeslu a krásných výrobcích nebo práci, které dělají, dali vědět co nejvíce lidem můžeme.

Spolupráci s jinými podobně zaměřenými projekty se nebráníme, ba naopak 🙂

CO ZA TO?

„Co za to?“  Nic. Věříme totiž, že to jediné a zaručené jak Vás můžeme podpořit je to, že si výrobky koupíme. Najde se i spousta dobrosrdečných lidí, kteří si na oplátku váží i naší práce a slova a výrobky či slevy nám opravdu nabízí sami. V tom případě se nebráníme a řekneme dobře – ale jen formou výměnného obchodu. Vy nám dáte něco ze svých výrobků a my zase něco na oplátku vám, co se pohybuje ve stejné cenové kategorii a opravdu víme, že je námi darovaný výrobek šitý na míru pro obdarovaného. Čistě produkt za produkt. Z naší strany to může to být sklenice kvalitního lokálního medu, pravá slovenská bryndza nebo ovčí sýry, košík marmelád a pravých poctivých nefalšovaných zavařenin ze zahrádky. Prostě se vždycky domluvíme. Takto to máme rádi a tak to s námi souzní. A pokud by jste nám přece jen chtěli přihodit k naší objednávce do tašky něco na vyzkoušení, budeme moc rádi a výrobek budeme určitě moc rádi sdílet i s recenzí. A když už nebudeme vyměňovat materiální věci, vždy nás velmi potěší zpětná vazba a sdílení našeho projektu na sociálních sítích. Sdílení za sdílení, nikoho to nic nestojí. To je fér, nemyslíte? 🙂

Pokud s vámi naše názory a postoje souzní, určitě nás kontaktujte, budeme moc rádi! 🙂

Sdílej článek: